Hadice k bazénovému vysavači a další nezbytné příslušenství

Zájemci o pořízení venkovního bazénu dříve či později přijdou na to, že to není jen nádrž s vodou. K jejímu provozu je zapotřebí řada technických pomůcek, zabezpečení a dalších předmětů souhrnně označovaných jako příslušenství. K těm zásadním se řadí filtrační zařízení a prostředky bazénové chemie. Jaké další pomůcky jsou součástí vybavení bazénů a vířivek?

vysavač

Nezbytné příslušenství

Hadice a montážní díly – součástí každé nádrže určené pro koupání je filtrační zázemí poháněné čerpadlem. Celá soustava je spojena pružnými hadicemi z pevného polyetylenu, odolného vůči ultrafialovým paprskům. Vnitřní průměry koncovek se vyrábí ve dvou velikostech – o průměru 32 nebo 38 mm. A spojují nejen filtraci s čerpadlem, ale případně i komponenty pro solární ohřev vody a ruční nebo poloautomatický vysavač. Hadice k bazénovému vysavači se dodávají v jednotných délkách podle průměru buď 110 cm, nebo 150 cm, vzájemně propojitelné v jeden celek.

K montáži hadic jsou zapotřebí další díly – spojky, přechodky pro spoje se závitem a nasazovací bez závitu, pozinkované stahovací spony, izolační pásky z teflonu a redukce pro jmenovité průměry 38 a 32 mm.
Krycí plachty – Plachet se vyrábí mnoho typů, většinou se však jedná o tři základní druhy. První jsou solární pro zamezení úniku tepla a prohřívání hladiny, druhé slouží pro zachycení nečistot, které by do bazénu spadly, a třetí jsou pevnostní plachty, které na svém povrchu udrží i hmotnost lidské postavy.

špinavý bazén

Další drobnosti pro užitek i pro radost

Bez některých drobností se sice můžete obejít, ale dokážou zpříjemnit pobyt u vody a přinesou radost nejen dětem, ale i dospělým. Patří sem plovoucí bary, plovoucí teploměry, nebo třeba relaxační sedátka, která se připevní jako opěrka na stěnu nadzemní nádrže. Poměrně velký úspěch mají i lehátka a vodní hračky, míče, kruhy, házecí talíře, které jen prokazují, že bazén není určen pouze pro sportování, ale především pro radost, oddech a relaxaci.