Když zlodějům pšenka nekvete

Chybami se člověk učí, ale někdy nás sebemenší opomenutí může stát nejednu infarktovou situaci nebo dost nepříjemné finanční problémy. Ten, kdo už se setkal s tím, že jeho byt či dům navštívit nečekaný návštěvník v době nepřítomnosti vlastníka či někoho dalšího, kdo daný objekt obývá, ví, že se nejedná o nic příjemného.
Jak se tedy vyhnout takovémuto nepříjemnému překvapení a zároveň být v klidu po celou dobu, kdy nejste doma?
dům se zahradou
Pozor dejte na několik věcí, které zkušení zloději dokáží využít ve svůj prospěch. Jedná se především o kritickou dobu v letních měsících, kdy spousta z nás odjíždí na několik dnů či týdnů na dovolenou. Svoje obydlí tedy maximálně zabezpečte.
Zloději jsou vynalézaví a zkušení, nestačí tedy jen zamknout vchodové dveře či bránu do zahrady, pokud máte půdu, na tu nezapomínejte, hlavně půdní okénka řádně zajistěte z vnitřní strany, nainstalovat zde můžete i detektor, který se spustí při každém pohybu. Podobně zajistěte i sklepní prostory, i sebemenší okénko může být pro nekalý živel jako magnet. Cokoliv v okolí domu, co by mohlo sloužit k překonání překážky a usnadnit tak přístup do domu, schovejte do vnitřních prostor a uzamkněte, může se jednat např. i o žebřík, po kterém by se bylo možné dostat do horních pater domu či na půdu. Stejně tak zajistěte domek na nářadí a dobře zkontrolujte, zda jste pečlivě zamkli i garáž. Všechny cennější věci, pokud možno zajistěte ještě zámkem.
Pokud bydlíte v přízemním podlaží, pak určitě nebude na škodu, a i pro váš klid, pořízení mříží, a to nejen do oken, ale i tam, kde jsou dveře, přístup přes balkón či terasu.
byt s balkonem
Ideální hlavně u domů je alarm, který se spustí hned v okamžiku, kdy do domu vstoupí někdo, kdo tam nemá co dělat.
Pojištění, to je to, na čem byste v žádném případě šetřit neměli. Pokud všechna předchozí jištění zklamou a dojde přeci jen k tomu, že během vaší nepřítomnosti se vám něco ztratí, pak vám jistou finanční satisfakci poskytne pojišťovna.