Nezařazené

Královské město Edinburgh

Dominantou tohoto historického města Edinburghu je zdejší hrad, Arturovo sedlo a Scott Monument. Ve dvanáctém století byl Edinburghu přidělen titul královské město, když byl ještě součástí hrabství Střední Lothian. Ve městě bývá obvykle chladné a větrné podnebí, hlavně během zimních měsíců.

ulice

ü Edinburgh založili Římané na místě jejich vojenského tábora. Místo, kde nyní leží město Edinburgh, bývalo kdysi osídlené již v době bronzové a menší pevnost zde stála již v šestém století.

ü Hrad v Edinburghu byl postaven v době krále Edwina z Northumberlandu. Některé části hradu pocházejí z doby okolo roku 1100. Hrad se tyčí nad městem na skále vysoké sto třicet pět metrů. Skála samotná je potom vyhaslou sopkou.

ü Hrad si také jako první vybral za své sídlo Malcolm III., který byl zakladatelem skotského královského rodu. Na hradě jsou v současné době umístěny skotské korunovační klenoty. Nejstarší budova hradu je potom románská kaple svaté Markéty, která pochází z roku 1090.

město

ü V letech 1437 byl Edinburgh vyhlášen hlavním městem Skotska. Na začátku osmnáctého století byly pod hradem vysušeny bažiny, a na jejich místě bylo vystavěno Nové Město. Staré Město je v současné době centrem Edinburghu.

ü Hlavní ulicí ve Starém Městě je Královská míle, což je vlastně cesta, která vede od Edinburského hradu okolo tří kostelů až ke královskému paláci Holyroodhouse a k opatství v Holyroodu. O této ulici napsal v roce 1724 spisovatel Daniel Defoe, že je to: „nejširší, nejdelší a nejkrásnější ulice, ve které si lze postavit dům“.

skotsko

Možná byste rádi poznali na vlastní oči alespoň část těchto lákadel, které vám toto město nabízí. Je to město, které si snadno najde svého příznivce mezi milovníky drsné severské přírody, milovníky historie, ale také milovníky umění a středověké atmosféry. Ze zajímavých míst, která již nepochází z historie, je ve městě oblíbená místní zoo, která návštěvníkům nabízí mnoho různých druhů fauny.