Moderní obývací pokoj na dosah krok po kroku

Než se pustíte do rekonstrukce, rozmyslete si, co v pokoji chcete změnit a jak. Máte-li starý nábytek, je možné ho opravit, natřít a dát mu nový život. Stěny se mohou tapetovat a podlahy lakovat. Ne všechno, co je rozbité a staré je nutné vyhodit a vyměnit.
Mějte vše pořádně zorganizované. Napište si list, kde budete mít úkoly a jak plánujete jednotlivé části a kusy pokoje změnit.gauc v obyvaku.jpg
Projděte sikatalogy nábytku. IKEA například nabízí virtuální realitu, kde můžete umisťovat nábytek přímo k Vám domů. Vyberte si kusy nábytku, které se Vám hodí. Sepište cenu.
Základem je mít dostatek úložného prostoru. Využijte staré police, nakupte hezké krabice a otevřete prostor vyndáním dvířek u skříní. Pokoje tak působí méně stísněně.
Držte se světlých a pastelových barev, aby prostor byl otevřený. Nikdy nic nezkazíte bílou. Můžete dát nábytku nový nátěr. Namalujte stěny. Nebo využijte tapety. Jste-li hodně kreativní nakupte ubrousky s hezkými vzory a polepte kusy nábytku za pomoci tekutého lepidla.
Věnujte čas i plánování osvětlení. Tlumená světla vždy působí útulně. Je příjemné mít v pokoji lustr i menší světla například na čtení.
Nejvíce pokoje zútulníte dodáním detailů. Nakupte polštářky. Zarámujte obrázky. Pokud Vám chybí inspirace můžete vytisknout Vaše oblíbená místa nebo zarámovat barevné papíry abyste pokoj oživili. Nezapomínejte na květiny, které Váš pokoj oživí. Gauč můžete rozzářit pomocí barevné deky a atmosféru dotvořit skrze voňavé svíčky.pokoj s rostlinou.jpg
Nemáte-li dostatek financí nezoufejte. Nemusíte hned skákat k půjčce. Existuje řada webových stránek, která nabízí nábytek za odvoz. Stačí se spojit s majitelem a domluvit se a máte řadu nových kousků do bytu. Pokud nejsou hezké investuje pár stovek korun do barev a přizpůsobte si je. Můžete se vždy inspirovat barevnými obrázky na internetu.
Modernizace nemusí být drahá, je pro každého.