Proč raději plastový květináč, než keramický

Výroba ozdobných krycích květináčů nabízí netušené možnosti a zákazníci bývají doslova zahlceni počtem typů výrobků, z nichž si musí vybrat ten jediný, co je nakonec nejvíc osloví. Velkou převahu zde tvoří květináče keramické, ale stále častěji lidé projevují zájem i o plastové květináče Lepaso. Jaké výhody má vložení pokojové rostliny do květináče z plastu?

Pád na zem – stalo se vám někdy, že jste při zalévání rostlin uchopili do ruky celý květináč a ten vám sklouzl z ruky a spadl na zem? Není to nic neobvyklého a výrobky z keramiky zpravidla končí na tisíc kousků a slepovat je již nemá význam, protože praskliny bývají dobře patrné. S plastovým květináčem je velká šance, že to dopadne dobře, a nebudete muset nic řešit.

rostliny v květináči

Hmotnost – vysoká hmotnost keramických květináčů může někdy způsobit pád rostliny zavěšené na polici. Zejména velké květináče z keramiky jsou mnohonásobně těžší, než ty plastové, a tak se vyplatí alespoň uvažovat nad jejich pořízením.

Cena – ceny plastových květináčů bývají nižší, než u výrobků z keramiky a u velkých rozměrů to není zanedbatelná položka. Máte-li zaplatit několik tisíc korun za keramiku a několik stovek za plast ve stejném rozměru, je docela rozdíl.

venkovní rostlina

Barevné provedení – zhotovit barevný plastový květináč, aby se vám líbil, není tak obtížné. Dnes je na trhu tolik zajímavých výrobků tohoto typu, že je velmi pravděpodobné, že vám některý z nich padne do oka. Výrazné pastelové barvy se budou líbit i dětem.

Tvarová rozmanitost – někomu vyhovují jednoduché válcové tvary, jiný preferuje klasické kónické květníky, a jsou lidé, co mají nejraději nějaký pěkný potisk, vzorování, záhyby, anebo květináče neobvyklých tvarů. Plasty lze lisovat do podoby mnohoúhelníků či krychlí s ostrými hranami a vytvářet další možnosti, s nimiž výroba keramiky třeba ani vůbec nepočítá.