Domácí výroba kosmetiky

                Není žádné tajemství, že bylinky mají pozitivní vliv nejen na náš vnitřek, ale také vnějšek. Proto si lidé už od pradávna jimi dopomáhali k přírodní kráse a dnes se móda přirozeného vzhledu pomalu, ale jistě vrací.
Přírodní žena
Šípkový olej
                Šípek je sice velmi nenápadný keř, zato se z něj dá vyrobit olej, který vyživuje a regeneruje suchou pleť a pomáhá zamezit tvorbě vrásek. Obsahuje vitamin A nebo také nenasycené mastné kyseliny. Šípek si můžete sehnat lehce kdekoliv, jelikož ho je všude dost.
                Pro přípravu si obstarejte zralé šípky, omyjte, nechte oschnout a naložte do skleničky (aby sahali do jedné třetiny sklenice). Poté je stačí zalít olivovým olejem (můžete použít i jiný, záleží na vás) a měsíc jej nechte odležet. Poté šípky sceďte a olej je hotový.  
Levandulový keř
Levandulová lázeň
                Pokud si po těžkém dni potřebujete odpočinout, stačí si obstarat, sůl, olej nebo tekuté mýdlo s výtažky z levandule, napustit si vanu a naložit se do ní s tímto přípravkem.
                Pro přírodní lázeň vám postačí jen malý pytlíček (nejlépe také přírodní) naplněný suchými květy této rostliny. Potom jej zavařte a následně dejte do vany s teplou vodou.
Tymiánová maska
                Pokud vás trápí mastná pleť, stačí vám smíchat dvě lžíce tvarohu s půl lžičkou mletého tymiánu. Dobře zamíchanou směs naneste v tenké vrstvě na celý obličej a krk, po deseti minutách smyjte.
Rozmarýnový peeling
                Rozmarýn je skvělý v tom, že jej můžete pěstovat i doma v okně. Jelikož podporuje lymfatický systém a tok krve, zbavuje i celulitidy!  „Na výrobu jedné dávky budete potřebovat pět lžic hrubé soli, nebo třtinového cukru, dvě lžíce olivového oleje a drcený rozmarýn (rozmarýn dávkujte dle libosti).  "Esenciální olej z rozmarýnu je výborným životabudičem, který vám během pár minut zvedne náladu a dodá energii," říká aromaterapeutka Tereza Babičková. "Můžete přičichnout k olejíčku přímo z lahvičky nebo nakapat pár kapek do aromalampy, efekt je podobný, rozmarýn je skvělá vzpruha." Říká lékařka Helena Bartůšková.