Jak vybrat těhotenské oblečení

Cítíte se šťastná a díky působení hormonů působíte na okolí také jako bytosti krásnější, veselejší a plné očekávání. Ne nadarmo se říká, že žena v těhotenství zkrásní. Proč tento dojem nepodpořit ještě výběrem nového oblečení? Vždyť je to příležitost, kdy nové kousky nejen chcete, ale doopravdy potřebujete kvůli změnám proporcí vaší postavy. Co ale patří k základním kouskům, které byste si měla určitě pořídit? Na rozdíl od dob minulých, kdy těhotenská móda sestávala z oblečení větších velikostí, najdete dnes v nabídce obchodů širokou nabídku. Mnohé kousky oblečení nejsou nezbytně nutné a vlastně byste je třeba ani neunosila. Záleží například, v jakém ročním období se vám bříško zakulatí. V létě upřednostníte letní šatičky nebo sukně a trika, v zimě naopak teplejší oblečení a samozřejmě i bundu nebo kabát. Nezapomínejte, že se jedná o oblečení na pár měsíců před porodem a dejme tomu ještě krátce po porodu. Nemá cenu nakupovat ve velkém, ale raději se zamyslete, co budete opravdu potřebovat. Širokou nabídku, z které si jistě vyberete, najdete na těhotenská móda https://www.mlada-moda.cz/tehotenska-moda.

těhotenské šaty

Pojďme se na to podívat podrobněji od nejzákladnějšího druhu oblečení, které budete potřebovat vždy, tedy noční košile a pyžama. Pokud kupujete nejen na období před porodem, ale i do porodnice a na kojení, měla by mít lehce odhalitelná prsa. A proč si k ní nepořídit ještě stylový župánek? Do porodnice naprosto ideální doplněk, který vás nejenom zahřeje, ale zároveň obleče na společenská setkání s ostatními maminkami či návštěvami. V létě oceníte hlavně lehké šaty a sukně, které můžete doplnit halenkami, které dají krásně vyniknout vašemu kulatícímu se bříšku. Můžete si vybrat z nabídky s dlouhým rukávem čí krátkým nebo i bez rukávů. Kromě letních šatiček, můžete vybrat šaty z úpletových materiálů na chladnější období roku. Jedná se asi o nejpraktičtější kus oblečení v těhotenství. Mnohé šaty využijete také po porodu, stačí stáhnout v pase šátkem či zdobeným páskem a nikdo nic nepozná.

červené šaty

Na léto i zimu se hodí slušivé kalhoty s podpěrou pro bříško nebo legíny. Legíny se hodí také na cvičení pro těhotné a další doporučované sporty na udržení dobré kondice, stejně tak jako doplněk pod šaty či sukně. Co se týká materiálů oblečení, je dobré se zaměřit na bavlnu, tedy přírodní vlákno, které se příjemně nosí, nedělá žmolky, celkem rychle schne a dobře přijímá barvu, takže ji najdete v mnoha krásných barevných odstínech. V létě chladí, v zimě hřeje. Často bývá sloučena s umělými vlákny, ale pokud je podíl bavlny vysoký, pak si můžete být jisté dobrou kvalitou látky a z ní ušitého oblečení. Na léto se mimo bavlnu hodí také viskóza, která je oproti bavlně tenčí. Je měkká a lehce splývavá, netvoří žmolky, a právě v letních horkých dnech příjemně chladí. Na rozdíl od většiny ostatních materiálů nevytváří statickou elektřinu, což znamená, že se na ni nechytají chloupky a různá drobná smítka. Její nevýhodou je, že při častém praní se rychle opotřebuje a nevypadá už tak hezky jako na začátku. Naopak na chladnější období roku se dá doporučit len, který více hřeje, ale bohužel je také více mačkavý. Jako přírodní vlákno má delší životnost, snáší dobře časté praní a žehlení. I když těhotné ženy mají vyšší tělesnou teplotu, než je běžné, určitě stojí za to vybrat si také heboučký svetřík nebo mikinu na zahřátí. V nabídce najdete mnoho barev a vzorů, a to hlavně díky použitým materiálům. Vlněné svetry jsou příjemné, ale musí být kvalitní. Nekvalitní vlna kouše a nikdo nenosí rád oblečení, v kterém se necítí komfortně. Mimo jiné se často používá akryl, který je levnější než bavlna a lépe přijímá barvy, takže svetry najdeme v mnoha jasných odstínech. Rychle schne, je měkoučký a nepustí se vám do něj moli. Nevýhodou je, že časté praní ho ničí, rychle ztratí tvar a není tak hřejivý jako již zmíněná vlna.