Pivní přepravky jistě dobře znáte
V pití piva jsou Češi (Moravané a Slezané, abychom byli přesní) velcí přeborníci. Pivo je, dalo by se říci, naším národním nápojem tak, jako je například v Číně, Indii a Japonsku čaj. Je velmi pravděpodobné, že právě vy jste již někdy pivo ochutnali, i když jste třeba v současné době spíše abstinenty a pivo si dopřejete jen zřídka. Zároveň si však dobře uvědomujete, že pivo je tekutina, a že je nutné ji nějakým vhodným způsobem dopravit z pivovaru na veřejnost.
Nejčastěji jsou to pivní barely, sudy, které slouží pro čepované pivo v restauracích, a spolu s nimi i skleněné láhve. Jenže sklo nemůžete jen tak naházet na korbu přepravního auta, musíte je do něčeho uložit tak, aby se nepoškodilo, a aby láhve doputovaly do svého cíle bez úhony.
K přepravě piv ve skle slouží speciální pivní přepravky. Jsou to plastové výlisky, které jsou velmi lehké a zároveň dostatečně pevné, abyste je mohli vyskládat na sebe do velkých výšek. Je poměrně běžné skladovat přepravky s pivem do dvou metrů nad zemí, protože tím se značně ušetří přepravní i skladovací prostor v obchodech.
Pivo je i nealkoholické
Jistě je vám známo, že pivo se vyrábí i nealkoholické, a že je vhodné i pro řidiče. Nelze tedy o pivu souhrnně tvrdit, že jde o propagaci alkoholismu, vždy záleží na úhlu pohledu, a kdokoli má zájem alkoholu se vyhnout, má možnost zakoupit běžně dostupné nápoje tohoto typu přepravované ve sklenicích právě v plastových pivních přepravkách.
Nealkoholická piva lze brát s sebou na dovolenou i pro různé sportovní aktivity a tehdy se vám mohou plastové přepravky hodit, protože v nich si můžete vézt s sebou svůj oblíbený nápoj třeba stovky kilometrů. Oceníte to například v horách, pokud si zajistíte ubytování mimo civilizaci, kde nejsou k dispozici nákupní možnosti, což je třeba na Pěnkavčím vrchu v Krkonoších.