Poslední láska

Občas vzpomínáme na naše první lásky. Nejdřív školkové, potom školní a pak taková ta první velká opravdová. Málo kdo, se zamyslí, kdo a jaká bude naše láska poslední. Přitom milostný vztah mezi seniory není nic divného nebo neobvyklého.
První i poslední
Největším ideálem každého je, že se jako děti zamilují a žijí spolu celým životem. Překonávají nesnáze, užívají radosti, vychovají děti a chovají vnoučata. Je to láska jako z pohádky. Ač to není úplně obvyklé i takové páry jsou a zaslouží si určitě obdiv, protože proplout životem s jedním partnerem, není jednoduché. Chce to odvahu a odhodlanost a hlavně pevné partnerské pouto.
dva důchodci vedoucí se za ruku
Už nedoufáte
Tady jsou dvě možnosti. Pravou lásku jste nikdy nepoznali. Buď jsme žili osamělým životem, nebo na partnery nebylo prostě štěstí. Najednou vám je přes šedesát a v parku potkáte toho pravého nebo tu pravou. Je to vůbec možné? Určitě ano. Na každého ten pravý určitě čeká. Sice už nezaložíte rodinu s dětmi, no a? Vzít se můžete a život si užívat společně, třeba cestovat. Většinou pokud je jeden s partnerů nemocný nebo si prostě jen uvědomuje věk, tak jsou pro něj chvíle vzácnější a tito partneři si dokážou společný život teprve užít. A tak by to mělo být pořád – žít každý den jako by měl být poslední.
Druhou variantou je, že životní partner zemřel a zůstal jste sám. Najít nový smysl života je těžké a někteří lidé bez partnera už vůbec nemohou fungovat. Myslí si, že už se nic dobrého nestane a najednou najde někoho nového a moc dobře ví, že zesnulá by s tím souhlasila a nechtěla by trápení svého milovaného.
 
Kde se mohou senioři seznámit?
Náhodná setkání – V obchodě, v parku nebo na procházce s pejskem potkáte sympatický protějšek a dáte se do řeči a potom už to znáte.
Domov seniorů – I pro osoby, které už nemohou bydlet sami a jsou v ústavní péči domova pro seniory, je možnost lásky. Je tu spousta lidí v podobném věku a obou pohlaví. Ať už při společných obědech nebo aktivitách pořádaných v zařízení můžete najít novou lásku.
Kluby seniorů – aktivní senioři chodí do těchto spolků, kde společně jezdí na výlety nebo dějí nějakou společnou činnost. Tady se najdou dva lidi, co toho mají spoustu společného a stráví spolu zbytek svého akčního života.
Internet – Ano i starší lidé se seznamují přes internet. Ti, co jdou s dobou, se aktivně učí, tak proč by nemohli hledat svůj protějšek jako každý jiný.
 dva senioři na fotce pravděpodobně na dovolené
Způsobů je určitě víc. Přejme babičkám a dědečkům, ať mají také někoho, kdo je má rád. Pokud je člověk osamělý, je to nejhorší věc, co může být. A ne každý má děti nebo jinou rodinu.