Jaké budou kuchyně v roce 2020?

Kuchyně je jedno z nejdůležitějších míst v bytě, proto je potřeba při jejím plánování myslet na to, aby byla hezká a praktická. Jaké budou trendy kuchyní v roce 2020?
 Moderní kuchyňská linka
Matné povrchy
 – jsou nejen moderní, ale také praktické, jelikož na nich nejsou vidět otisky rukou, proto je jejich údržba podstatně jednodušší než u lesklých povrchů. V případě, že máte malé děti to určitě oceníte.
Barvy kuchyně
nejoblíbenější barvou kuchyně je stále bílá, která je nadčasová a opticky zvětšuje prostor a těší se tak oblibě v mnoha domácnostech. Velmi používané budou ale také tmavé barvy, a to zejména černá klasika a antracitová. Používat se bude rovněž stále velmi oblíbená šedá. Novinkou pro následující rok, a to nejen v kuchyních, bude pastelově zelená barva. Nebude ale nutné mít kuchyň pouze v jedné barvě, moderní bude rovněž mít rozdílné barvy spodní a horní části kuchyňské linky a to tak, aby vznikl kontrast. Dekor by se měl podle designérů volit nejlépe přírodní.
 
Spojený prostor
 – v kuchyni tráví zejména ženy mnoho času, proto je ideální propojení kuchyně s jídelnou a obývacím pokojem tak, aby byl ten, kdo vaří v kontaktu s ostatními členy domácnosti a aby měl přehled o tom, co se v bytě děje. Uzavřené kuchyně už jsou dnes přežitkem. Toto řešení je v souladu s trendem multifunkčních prostor.
Bílá kuchyně

Velké skříňky
– jinak také XL skříňky, jsou, jak už název napovídá skříňky s velkým objemem. Můžete v nich tedy uschovat opravdu velké množství zásob, nebo nádobí. Mají vlastně napodobit vzhled obývacích stěn tak, jak je známe z dřívějších dob a zaplnit tak ideálně celou stěnu, nebo stěny. Moderní budou také tzv. bezúchytové skříňky.
Obklady
– novinkou bude také rozmístění obkladů, ty se nebudou dávat pouze mezi pracovní desku a horní skříňky, ale budou se se dávat nejlépe po celé stěně, což bude jak estetické, tak i praktické na údržbu. V této oblasti se budou používat barvy spíše klasické a nadčasové, a to zejména černá, bílá, ale také oblíbená šedá.
 
Kuchyně by měla být srdcem domova, zapadat do konceptu multifunkčního prostoru, měl by být využitý každý kousek prostoru, jelikož mnoho lidí bydlí vzhledem k cenám nemovitostí v malých bytech. Celkově by ale měla působit vzdušným a čistým dojmem.