Regulace slunečního záření

Sluneční záření má pokaždé jinou intenzitu, což se nám ale někdy nehodí, a proto můžeme mít rolety, za, pomocí kterých si ho hezky zregulujeme.

Regulace slunečního záření

Blahodárné slunce

Bez Sluce mi na zemi rozhodně nebyl život, což stále platí a na dále platit bude, protože díky němu a dalším faktorům funguje celá příroda. První věcí, o kterou se stará je střídání dne a noci, na což jsou zvířata zvyklí a mají proto daný denní rytmus a určitou dobu spánku. Dále zajišťuje dopadání slunečních paprsků, takže na naší planetě je dostatečně velká teplota, a hlavně tyto paprsky poskytují předpoklad k životu.

zářící slunce

To můžeme znát třeba u fotosyntézy rostlin, která se stará o to, abychom měli dostatek kyslíku a zároveň čistí vzduch. Ovšem my potřebujeme dostatek či méně světla v určité době, abychom mohli vykonávat potřebné činnosti. Když chceme něco dělat třeba večer a v noci, tak musíme mít umělé osvětlení, abychom na práci viděli a nekazili si své oči. Nyní jsou ve velkém množství rozšířeny LED žárovka, které neškodí zdraví a jsou šetrné k přírodě. Může nastat i druhá varianta, kdy zase budeme potřebovat tmu.

Zastínění interiéru

Jistě znáte i situace, kdy celý den praží Slunce a všude je hrozné horko. To samé může platit i u interiéru, protože pokud máme pouze holá okna, tak paprsky vnikají dovnitř a celý interiér se pořádně prohřeje. Potom je uvnitř skutečně vysoká teplota a nedá se uvnitř ani vydržet. Někdy chceme přes den i spát či si jen tak odpočinout, a proto musíme vnikání slunečních paprsků zabránit. Elegantně se to dá vyřešit díky den noc roletám, protože ty se samozřejmě dají libovolně stahovat a vytahovat. Díky tomu si nastavíme ideální množství světla v místnosti pro danou činnost. Když třeba přes den pojedeme do práce, tak je můžeme celé stáhnout a jakmile se vrátíme, tak nebude uvnitř takové vedro.

odklopení rolety

Naopak při čtení je nějaké světlo zapotřebí, takže roletu jen o nějaký kousek stáhneme, abychom si nekazili oči čtením ve tmě. Tento typ rolet nabízí nespočet provedení, takže nebudete mít žádný problém si zvolit nějaká oblíbený design a vyhovující rozměry.