Nezařazené

S úvěrem jde všechno lépe

Důležité je si předem ujasnit, jakou částku budete potřebovat a jaké jsou vaše možnosti ohledně splácení, jakou splátku jste měsíčně schopni ze svého rozpočtu obětovat a jak dlouhou dobu jste ochotni úvěr splácet. Pak už jen stačí vybrat si ten správný úvěr.
mince za domečkem.jpg
Kontokorent
Moderní a oblíbený je tzv. kontokorent, který se sjednává k běžnému účtu, čerpat ho lze průběžně a poskytuje se klientům, kterým na účet chodí mzda, nemusíte tedy prokazovat příjem. Výhodou tohoto typu úvěru je kromě toho, že není požadována zástava ani ručitel, že se opakuje, tedy po jeho splacení ho můžete opět čerpat, aniž byste o něj museli znovu žádat. Máte tak kdykoliv k dispozici rezervu pro případ potřeby. V případě jeho nevyužití se žádné poplatky neúčtují.
Spotřebitelské úvěry
Spotřebitelské úvěry jsou poskytovány běžně bankovními i nebankovními institucemi ve většině případů bez jakéhokoliv zajištění, v případě žádosti o vyšší částku je vyžadováno prohlášení ručitele. Tento typ půjčky může být poskytován až do částky 500 000,- Kč s maximální dobou splatnosti 15 let. Většina peněžních ústavů umožňuje odložení splátek až o jeden rok. Úroková sazba je individuální, záleží na bonitě žadatele.
obrazy nad gaučem.jpg
Úvěr zajištěný nemovitostí
Tento druh úvěru je zajišťován zástavním právem, kdy jako zástava slouží nemovitá věc. Z půjčených peněz je možné pořídit věci do domácnosti, koupit motorové vozidlo či refinancovat již poskytnuté úvěry. Poskytnutá částka a výše měsíční splátky jsou limitovány schopností splácení a také cenou zastavované nemovitosti. Stejně jako u spotřebitelského úvěru i zde je splatnost do 15 let s možností odložení splátek. Úrokové sazby se v tomto případě pohybují od 2,9% p.a.
Pro vaši konkrétní představu můžete použít úvěrovou kalkulačku, získáte tak přibližný nástin toho, jak by mohl úvěr vypadat.