Nezařazené

Velký pomocník v domácnosti

Ze začátku spousta hospodyněk robotické vysavače odmítalo, ale je důležité podotknout, že mnoho dřívějších vysavačů nadělalo více škody než užitku a rozhodně nebyly dokonalé, ale dnes se stávají stále oblíbenějším pomocníky v domácnosti. Velkou skupinu příznivců tvoří i majitelé chlupatých domácích mazlíčků, protože jim značně pomáhá v boji s chlupy, které jsou jinak prostě všude.
robot vysavač na dlažbě
Dále je dobré vědět, že dnes už je úroveň těchto vysavačů zcela jiná, než byla v minulosti, a proto nabízí už mnohem více funkcí (dokonce je možné zakoupit si jeden z těchto robotů, který dokáže vytírat) a fámy, které se dříve velmi hezky šířily (v té době byly mnohé i pravda) jako např. že nedokáže vysávat koberce a hodí se pouze do domácností s holými podlahami, rozhodně není pravda a tento problém je už dávno pokořen. Z koberců naopak odstraňuje chlupy lépe než třeba běžný vysavač.

Proč si koupit robotický vysavač a z jakých funkcích si dnes můžu vybírat?

Výhody dnešních robotů
· Ušetří spoustu času
· Dá se nastavit, kdy má vysavač vysávat (např. když jste v práci)
· Můžete pořádně uklízet každý den klidně celý byt, vysavač se do své nabíjecí stanice vrátí vždy, když potřebuje
· Hodí se na všechny typy podlah
· Skvělé pro domácnosti s mazlíčky či třeba alergiky
· Další množství různých funkcí
černý robot vysavač
Nevýhody dnešních robotů
· Vyšší pořizovací ceny (bohužel stále se nevyplácí na robotech šetřit)
· Při vysávaní je poměrně dost hlučný, proto ho pravděpodobně nepustí např. v noci
· Nedokáží vysávat v rozích a samozřejmým problémem jsou schody (ovšem vysavač z nich díky čidlu nikdy nespadne!)

Funkce, které se u současných vysavačů vyskytují

1. Naprogramování
U většiny robotů ve vyšší střední třídě prodeje je toto už naprostou samozřejmostí. Na displeji navolíte čas, který se Vám hodí k úklidu (je jedno jestli dlouhodobě nebo krátkodobě) a on vždy v tento čas vyjede. Vaší přítomnost k tomu nepotřebuje, proto může klidně uklízet i v době, kdy jste na dovolené.

2. Hubení virů a bakterií
Tato vlastnost je možná pouze u některých z nich, ale 100% jí uvítá řada alergiků a astmatiků. Ve vysavači je zabudován HEPA filtr a UV dezinfekční lampa, kteří dokážou podlahu vyčistit tak dokonale, že je prokázáno, že je nejenom čistá, ale také bez bakterií a virů.