Proč je betonový plot tak drahý

Asi každý bude souhlasit s tím, že oplotit si pozemek rozhodně není špatný nápad. Nejenže tak pomůžete ochránit svůj majetek, ale také znemožníte vstup cizích lidí na váš pozemek, což je něco, co by jinak legálně mohli (byť je zakázáno tam cokoliv poškozovat či brát). Navíc, pokud máte děti či domácí mazlíčky, zabráníte jim v tom, aby se dostali mimo váš pozemek a například na silnici, kde by se jim snadno mohlo něco stát.

Dobrá, otázkou ale je, jaké oplocení zvolíme. Materiálů je totiž mnoho. Nejčastěji využívané je pletivo, neboť je zdaleka nejlevnější a také nejsnadnější na instalaci. Navíc prakticky nepotřebuje žádnou péči. Problém může být, že je přes něj dobře vidět. Kdokoliv tedy může koukat k vám do zahrady. Navíc ani esteticky není příliš působivý.

betonp1

Větší soukromí pak nabízí dřevěný typ. Zde je jen na vás, jak široké mezery mezi jednotlivými plaňkami uděláte. Můžete jej mít prakticky průhledný nebo kompletně uzavřený, je to jen na vás. Navíc, pokud se dobře udělá, nevypadá tak špatně.

Musíme však počítat s tím, že cena bude poněkud vyšší, než u předchozího typu, a navíc je potřeba mu věnovat větší péči. Dřevo, vystavené vnějším podmínkám, totiž začne časem oprýskávat. Nátěr se bude odlupovat a obnažovat tak vnitřek. Proto je třeba jej každý rok znovu natřít.

Tím nejdražším, avšak také esteticky nejlepším řešením, je pak betonový plot Montáž MPC. Jeho cena je vysoká hned z několika důvodů. Tím prvním je samozřejmě cena materiálu. Přísady do betonu nejsou rozhodně dohromady tak levné, jako je pletivo či dřevo.

betonp5

Je zde také fakt, že jeho instalace je podstatně náročnější. A pokud si pro tento účel najmete profesionální firmu, vězte, že si nechají svou práci rozhodně zaplatit. S tímto je třeba počítat, a pokud se pro tento druh rozhodneme, musíme dobře spočítat veškeré výdaje.

Na druhou stranu je také nejhezčí, pokud je dobře proveden. Zároveň je také nejpevnější a nejbezpečnější. Věřím tedy, že si jej lidé budou pořizovat stále častěji.