Zdraví vašich zvířecích přátel je základem k jejich pohodě

Každé zvíře, které si vezmete domů si k sobě připoutáme nejen citově, ale je na vás, abyste za jeho život a zdraví nesli zodpovědnost. Pravidelnou domácí péčí a krmením vaše závazky ještě zdaleka nekončí. Pokud jsme si za zvířecího parťáka vybrali psa, vzali jste na sebe hodně starostí, ale odměnou vám bude přítel nejvěrnější.

malý pes

Jako základ musíme vzít v potaz pravidelné očkování, odčervení a péči o srst, což znamená nejen česání a koupání, ale především preventivní ošetření hlavně proti klíšťatům a blechám. Váš kamarád musí mít nejen dostatek pohybu, ale také kvalitní a vyváženou stravu. Na trhu je široký sortiment krmiv, ale ne všechny jsou kvalitní a prospěšné.

pes s míčem

Život psa je poměrně dlouhý a pokud si hned záhy po jeho pořízení najdete spolehlivé veterinární zařízení, velká část péče se tak stane mnohem jednodušší. I zdravé zvíře občas k veterináři musí zajít a mělo by to být pro něj co nejméně stresující. Proto je dobré vybrat si takové zařízení, kde se vaše zvíře bude cítit dobře, a i vy budete mít pocit, že je o vašeho psa dobře postaráno a je mu věnovaná veškerá pozornost a péče, kterou potřebuje. Ordinace by měla být čistá, vyvětraná a personál vstřícný.

Při návštěvě moderního zařízení, jako je veterina praha 10, se o svého zvířecího přítele nemusíte bát. Všichni zdejší veterinární lékaři jsou pro práci s domácími zvířaty náležitě vzdělaní a jsou zde pro vás ochotně sedm dní v týdnu. Kromě péče o zdravého psa vám pomůžou i případě, že vaše zvíře onemocní, nebo se mu stane úraz. V moderně vybavené ordinace zkušení lékaři vašemu zvířeti určitě pomohou a vám vysvětlí, jakou péči bude potřebovat.

Veterinární středisko samozřejmě poskytuje péči nejen psům, ale postará se o všechna zvířata, která pomoc potřebují, ať už jde o domácího králíčka nebo křečka či o nalezené koťátko. Rádi vám poradí, jakou péči určité druhy zvířat vyžadují i jak je optimálně krmit a sledovat jejich zdravotní stav.