Jak účinně zvýšit hladinu testosteronu.

Jak zvýšit hladinu testosteronu? Hormon testosteron je hormon, který dělá z mužů muže. Díky němu poznáme na první pohled, že máme před sebou opravdu chlapa a ne ženu, ovlivňuje totiž mužské rysy. Je i zodpovědný za mužskou plodnost a jeho libido. Prostě tento hormon je pro muže opravdu klíčový a nenahraditelný. Testosteron vzniká ze dvou třetin ve varlatech a z jedné třetiny v nadledvinách. Je to on, kdo je zodpovědný za přeměnu chlapců v muže, on v pubertě způsobuje růst varlat, penisu, ochlupení, svalové hmoty a zvětšování hrtanu a prostaty. Tak, jak nám pomohl s přeměnou kluků v chlapy, pak poněkud ve své píli přestává a začíná se dokonce vytrácet s přibývajícími lety.

muž

Testosteron odchází a stáří přichází. Naštěstí v dnešní době máme spoustu pomocníků, jak zvýšit hladinu testosteronu a zabránit tak mužskému stárnutí a když už ne zabránit úplně, alespoň ho pořádně pozastavit, nebo zpomalit. Napřed začneme s přirozenou taktikou. Začneme se více hýbat, trochu posilovat, vynecháme jízdu na kole, ta prospěšná není a na koni, ale koně asi jmenovat ani nemusíme, na nich jezdí opravdu malé množství mužů tak, aby je tento sport nějak výslovně ohrozil v tvorbě hormonu. Také začneme se zdravějším stravováním. Pro někoho to bude možná šok, tak raději postupně zařazovat prospěšné potraviny.

hormon

Ořechy, pomeranče, jablka, banány, ale i zeleninu jako okurky, kořenovou zeleninu, rajčata. Taky tedy petržel, však známe to pořekadlo: Petržel, aby dlouho vydržel. Tak a tady vidíte, že se skutečně zakládá na pravdě, protože pomáhá udržet hladinu testosteronu. A teď přijde kámen úrazu, vyhneme se tučnému masu a přidáme ryby. Na dochucení použijeme třeba chilli, kari, zázvor nebo česnek. A pokud tato naše snaha má být ještě podpořena, koupíme si nějaký z volně dostupných produktů, které zvyšují hladinu tohoto hormonu. Běžně je koupíte v prodejnách se zdravou výživou.