Každá půjčka má dvě strany

Její velkou výhodou je, že dává lidem možnost, jak přijít rychle k potřebným penězům, a splácet je až později. Díky tomu nebudete muset nekonečně dlouho čekat na věci, které jsou tak drahé, že na ně z běžného příjmu dost peněz v krátké době nenašetříte. Nicméně každá půjčka s sebou nese i riziko, že svůj dluh nebudete v budoucnosti schopni splácet. A to z různých důvodů, buď proto, že si vše na začátku špatně spočítáte, anebo proto, že se vám přihodí něco nečekaného, co vás připraví o příjmy. A tímto způsobem můžete upadnout do dluhů, případně přijít i o střechu nad hlavou.

Co z toho vyplývá? Půjčka je šikovným nástrojem, ale měli bychom ji využívat s rozvahou a vždy až poté, co si důkladně spočítáme, jaké scénáře mohou nastat.

Zatímco v případě, kdy jde o dovolenou, o nákup dárků anebo moderních spotřebičů, je na místě uvážení, zda takové peníze opravdu potřebujeme, existují i životní situace, kdy se půjčka v každém případě vyplatí. Třeba když jde o bydlení. Investice do vlastního bydlení se člověku vždy vyplatí, neboť se časem zhodnotí. Takže i když si na jeho pořízení budete muset půjčit, získáte investici, jejíž hodnota poroste. A v případě, kdy vás půjčka na bydlení osvobodí od drahého nájmu, tak se vám vyplatí dvojnásobně.

joy-1078270_640

Jenže půjčit si peníze na bydlení je stále těžší. Podmínky bankovních domů už jsou tak náročné, že je jen málokdo dokáže splnit. Tím spíše, když přijde řeč i na povinnou spoluúčast a přísné posuzování bonity.

money-856042_1920

Když vám to nevyjde, nevěště hlavu a zkuste ještě nebankovní hypotéku od Nebankovnihypoteky.net. Ta je lidem mnohem blíž a její sjednání je hračka. Je to proto, že v nebankovní společnosti můžete získat půjčku na míru, která se vám přizpůsobí. Takže splácet budete měsíčně jenom tolik, kolik si můžete dovolit. Na peníze nebudete dlouho čekat a svá přání si můžete splnit již za pár dní.