S vozem z levné autopůjčovny v Praze za památkami České republiky

Pronajmout si vozidlo z levné autopůjčovny v Praze na volné dny a procestovat s ním křížem krážem Česko je reálná možnost, jak si užít dovolenou bez stresu a bez omezení s ohledem na epidemii Covid-19, která vás potkají v zahraničí. A stejně tak bez závislosti na programu, sestaveném průvodci cestovních kanceláří. S pronajatým osobním vozem či minibusem můžete naplánovat vlastní poznávací hvězdicový zájezd a zajistit si předem ubytování tak, aby na sebe jednotlivé dny navazovaly a shlédli jste všechny památky tak, jak jste si to naplánovali.

zámek Kačina

Velký okruh po hradech a zámcích

Jedním z tipů, které bychom vám rádi nabídli, jsou hrady a zámky. V naší zemi je jich velmi mnoho a mohou nám je v dobrém slova smyslu závidět především lidé ze zámoří, kde se s ničím takovým v podobném rozsahu nesetkáte.

hrad Kost

Začněme velký okruh kupříkladu na zámku Kačina, je to unikátní empírová stavba, z počátku 19. Století, s rozsáhlým zámeckým parkem. Dalším zastavením se může stát mohutný hrad Český Šternberk nad řekou Sázavou. Dále bychom se mohli přesunout k romantickému vodnímu zámku Červená Lhota, je to asi půl druhé hodiny jízdy.

Ujít byste si neměli nechat ani novogotický zámek v Hluboké nad Vltavou, renesanční zámek v Českém Krumlově, hrad Rožmberk nad Vltavou a klášter Vyšší Brod. Z Pošumaví se pak můžete nasměrovat k zámku Kratochvíle a dále k severu k hradu Zvíkov, na soutoku Otavy s Vltavou. Pokračovat můžete k vodnímu zámku Blatná a nakonec uzavřít putování u vodního hradu Švihov, na řece Úhlavě, případně jej ještě prodloužit o návštěvu hradu Křivoklát a hradu Karlštejn.

Trasu si pochopitelně upravíte podle svého, a kdybychom měli vyjmenovat všechny významné historické objekty, které se nevešly do našeho tipu, bylo by to na několikatýdenní putování. Každopádně nejste omezeni ani počtem ujetých kilometrů, ani cestováním po dálnici, neboť vozidla mají k dispozici dálniční známku a mimo jiné i havarijní pojištění.