V Praze, a přesto v přírodě

Jedním z krásných a romantických míst, které můžete během pobytu navštívit, aniž byste se museli obávat o své zdraví, je Královská obora Stromovka.
Nebudete mít vůbec problém toto místo najít, protože se nachází vedle holešovického Výstaviště. A tam vám cestu ukáže úplně každý místní člověk.
V současnosti se park využívá pro rekreační a vzdělávací účely. Na 95 ha parku si určitě najdete místo, kde si vychutnáte krásné barvy podzimu.
Historie obory sahá až do dob Přemysla Otakara II., který ji založil ve 13. století jako loveckou oboru a nechal zde vystavět krásný letohrádek. Za dob Ferdinanda I. Zde býval i veliký https://www.databazeknih.cz/stitky/alexandr-veliky-4618 rybník, který se bohužel nedochoval.

příroda v Praze

Místo zažilo největší rozkvět za dob Rudolfa II. Ten letohrádek přestavěl do renesančního stylu, rozšířil oboru. Pro zásobování rybníka vodou zde vznikla Rudolfova štola. Ta se zachoval i po zasypání rybníka.
Začátkem 18. století zde měla armáda základnu a obora byla docela brutálně poničená. Náprava se začala uskutečňovat až za dob hraběte Kinského. Dekretem Františka I. Byla obora zpřístupněná veřejnosti.

Nová podoba Stromovky

Stromovka prošla v posledních letech rozsáhlými úpravami, aby splňovala požadavky na místo pro odpočinek současného obyvatele města. Byly vyčištěny tři zdejší rybníčky a další dva vznikly. Ty mají dohromady 13 tisíc m2. Všechny rybníky jsou nově propojené koryty. Sestava rybníků je stylizovaná tak, aby místo zvané Dubový pahorek působilo jako ostrov. Bylo zde v okolí vysazeno mnoho nových stromů.

podzim v pražském parku

Pro pohodlí návštěvníků byly upravené všechny cesty a pro zájemce je zde i naučná stezka. Zajímavostí místa je, že pod oborou je tunel Blanka.
Pro příjemný pobyt v české metropoli se potřebujete někde ubytovat. Vhodným místem, kde dostanete kvalitní nocleh, je Praha 5. Hotel na Praze 5 nabízí za velice příznivé služby ubytování, které ocení celá rodina. Za příznivé ceny si odpočinete v dobře vybaveném pokoji, který vám poskytne základní zázemí. Pokud hledáte ekonomický nocleh, můžete využít hostel v Praze 5. Ve společném, ale čistém a kvalitním ubytování si určitě plnohodnotně odpočinete a nasbíráte sílu, abyste další den mohli pokračovat v prohlídce Prahy.